وقتي هواپيمايي از كشور خارجي وارد محدوده هوايي تهران مي‌شود تعداد زيادي از مسافرين سرهاي خود را به سمت پنجره‌ها مي‌گردانند و منتظر مي‌شوند تا بتوانند مناظري از نماي تهران و فرودگاه امام خميني(ره) را از بالا مشاهده كنند. وقتي هواپيما به نزديكي فرودگاه امام خميني(ره) مي‌رسد يك‌بار دور محدوده فرودگاه به گشتزني مي‌پردازد تا باند براي فرود هواپيما آماده شود. صحنه‌اي كه با ورود هواپيما به محدوده فرودگاه امام خميني(ره) از پنجره هواپيما ديده مي‌شود چيزي جز زمين‌هاي خشك و باير نيست. بيابان‌هايي كه از هرگونه جاذبه بصري خالي‌اند. تا چشم كار مي‌كند هيچ چيزي جز بيابان و خاك به چشم نمي‌آيد. تنها چيزي كه در ميان اين بيابان خشك و خالي سربرآورده‌است مسكن‌هاي مهر شهرك پرند هستند كه در ميان كپه‌هاي خاك و به صورت نيمه‌ساز ديده مي‌شوند.

از اصلي‌ترين پروژه‌هايي هم كه اين روزها خبر زيادي از آن شنيده نمي‌شود مي‌توان به مسير اتصالي مترو تهران به فرودگاه امام خميني(ره) نام برد. چندي پيش مسئولين اعلام كردند كه عمليات بررسي و طرح‌ريزي فاز يك اين پروژه به پايان رسيده‌است اما با حضور در محل ساخت مترو فرودگاه امام خميني(ره)، با پيشروي بسيار كند پروژه‌اي كه براي افزايش خدمات‌رساني فرودگاه امام‌خميني(ره) نقشي حياتي دارد روبه‌رو مي‌شويم.

پيش از اين هم مديرعامل شركت مترو تهران با بيان اينكه براي اتصال مترو حرم مطهر به فرودگاه امام خميني(ره) با دولت به توافق رسيده‌ايم و اين موضوع صورت‌جلسه شده است، گفته بود: بر اساس برآورد اوليه، 400 ميليارد تومان اعتبار براي اجراي اين پروژه لازم است.

وي همچنين تاكيد كرده‌بود كه در صورت تامين به موقع اعتبار اين پروژه تا پايان سال 91، خطوط مترو به فرودگاه امام‌خميني(ره) متصل خواهد شد.درويش در مورد اتصال مترو فرودگاه امام خميني به شهرك جديد پرند هم قول مساعد داده بود كه به شرط افتتاح فاز يك در سال 91 عمليات ساخت اين قسمت از مترو هم شروع شود.

براساس اين قول و قرارها اتصال مترو فرودگاه امام‌خميني(ره) به شهرك پرند به سال‌هاي 92 و 93 موكول شده‌است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/30ساعت 18:53 توسط دوستداران رباط کریم |


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/30ساعت 15:43 توسط دوستداران رباط کریم |

مدیرعامل شركت متروی تهران با بیان اینكه برای اتصال متروی حرم مطهر به فرودگاه امام خمینی(ره) با دولت به توافق رسیده‌ایم و این موضوع صورت‌جلسه شده است، گفت: بر اساس برآورد اولیه، 400 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه لازم است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1390/05/29ساعت 16:0 توسط دوستداران رباط کریم |

نصیر شهر که پنج سال قبل از روستا به شهر تبدیل شده با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کند به گونه ای که در سفره های افطار آنان نیز آب آشامیدنی سخت پیدا می شود.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 1390/05/24ساعت 16:5 توسط دوستداران رباط کریم |

با موضوع رسیدگی به مشکلات فعلی کانال محمدیه  ومیزان آب ورودی به کانال وسهم هریک از شهرستانها

"بر اساس اهداف اولیه طرح انتقال آب میدان محمدیه به دشت رباط کریم مقرر بود ۳۰ ميليون متر مکعب آب جنوب تهران روانه مزارع رباط کريم شود ولیکن با توجه به برداشت های غیر قانونی از کانال در شهرستانهای اسلامشهر و شهریار، سهم آب رباط کریم به هیچ عنوان تامین نگردیده و این امر مشکلات فراوانی را برای کشاورزان رباط کریمی ایجاد نموده است."


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/23ساعت 16:43 توسط دوستداران رباط کریم |

ايجاد شهركهاي صنعتي خصوصي مناطق صنعتي كاظم آباد، ده حسن،قلعه مير، ريه و زواره شهرستان رباط كريم مورد تصويب قرار گرفت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/23ساعت 16:33 توسط دوستداران رباط کریم |


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/23ساعت 15:54 توسط دوستداران رباط کریم |

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی امسال، اولین پیست فرمول 1 کشور در مجموعه سرزمین ایرانیان به بهره‌برداری خواهد رسید.

پروژه تفریحی، ورزشی، گردشگری و اقامتی سرزمین ایرانیان در زمینی به وسعت 1400 هکتار در حال احداث است و در ساخت آن 13 شرکت و مشاور بین‌المللی مشارکت دارند.
در این پروژه بزرگ پیست های اتومبیل‌رانی، موتورسواری، مجموعه اسب‌دوانی، زمین چوگان و گلف و همچنین مجتمع‌های اقامتی متعدد پیش بینی شده است.

مجتمع سرزمین ایرانیان در آزاد راه تهران – ساوه ، بعد از رباط کریم (همسایگی شهر جدید پرند و مجاورت رود شور )در هفت کیلومتری شمال غرب فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) واقع است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1390/05/22ساعت 15:21 توسط دوستداران رباط کریم |

انتقاد از حل نشدن مشکلات قطعی و بهداشت آب شهر جدید پرند

نماینده ولی فقیه در پرند :نماینده مجلس ، وزارت مسکن و مسئولین باید توجه زیادی به این شهر داشته باشند بنده بارها در تریبون نماز جمعه مشکلات شهر را بیان کردم ولی متاسفانه بدون جواب بود و بدون جواب ماند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1390/05/22ساعت 14:5 توسط دوستداران رباط کریم |

سیستم گرمایشی ، تاسیسات زیربنایی ، تفکیک غسال خانه زنانه و مردانه و نیز شست وشوی اموات به کمک دستگاه های مکانیکی از جمله امکاناتی است که این مجموعه به آن مجهز می باشد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1390/05/22ساعت 14:2 توسط دوستداران رباط کریم |

بر طبق ماده 166 برنامه پنجم توسعه :
به منظور تقویت موقعیت كشور در شبكه حمل و نقل هوایی بین‌المللی و افزایش درآمد ناشی از عبور (ترانزیت) و حمل و نقل كالا و مسافر و اشتغال مولد و تبدیل شدن فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به قطب اول حمل و نقل بار منطقه و قطب دوم حمل و نقل مسافری منطقه با تأكید بر استقلال سازمانی، مالی و مدیریتی این‌فرودگاه و ایجاد جریان پایدار منابع مالی ذی‌نفعان، دولت اقدامات زیر را انجام دهد:
الف- ایجاد شهر فرودگاهی در محدوده فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و ایجاد منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی در بخشی از اراضی فرودگاه جهت ارائه خدمات بانكی و بیمه‌ای و سایر خدمات شهر فرودگاهی از قبیل گردشگری، پزشكی، رفاهی و مشابه آن
تبصره- محدوده مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به ترتیب از انتهای ضلع‌های جنوبی و غربی بخش هوایی فرودگاه امام خمینی(ره) به مساحت هزار و پانصد هكتار و دوهزاروپانصدهكتار خواهد بود. اداره شهر فرودگاهی موضوع این ماده كه شامل مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی فوق نیز خواهد بود، در قالب شركت دولتی وابسته به شركت مادرتخصصی فرودگاههای كشور است كه اساسنامه آن به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و معاونت به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ب- ایجاد و تكمیل زیربناها و زیرساختهای لازم با اولویت احداث فاز دوم فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1390/05/22ساعت 14:1 توسط دوستداران رباط کریم |

مدیر عامل شهر جدید پرند با اشاره به افتتاح بخشی از واحدهای مسکونی در دست ساخت شرکت «کوزوی» ترکیه‌ در این شهر، گفت: تا پایان آذر سال جاری ساخت حدود 12900 واحد مسکونی از 20 هزار واحد این شرکت به پایان می‌رسد.
شرکت ترکیه‌ای 25 درصد از نیروی کار مورد نیاز خود را از کشور متبوعش فراخوانده است و این اقدام بر خلاف اولویت قرار داشتن پیمانکاران ایرانی در پروژه‌های طرح مسکن مهر است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1390/05/22ساعت 14:0 توسط دوستداران رباط کریم |

به‌دنبال اعلام آمادگی شهردار تهران مبنی بر ساخت و تکمیل متروی تهران در مسیر خط یک تا فرودگاه امام خمینی(ره)، محمد رویانیان، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی حمل‌ونقل ریلی کشور و هابیل درویشی، مدیرعامل شرکت مترو تهران از توافق برای اجرای این پروژه توسط شهرداری تهران خبر دادند.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1390/05/19ساعت 13:7 توسط دوستداران رباط کریم |

با توجه به ساخت 6400 واحدي پروژه مسكن مهر (شهيد آبشناسان) شهرستان رباط كريم ، موضوع تامين آب شرب اين شهرك در حال ساخت كه يك موضوع جدي و ضروري بحساب مي آمد در دستور كار قرار گرفته و پيرو برنامه زمان بندي شده طرح ساخت مخزن 10 هزار مترمكعبي شهيد آبشناسان با اعتباري معادل 63 ميليارد ريال از محل اعتبارات عمراني در دي ماه آغاز شد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1390/05/19ساعت 13:5 توسط دوستداران رباط کریم |

سلیمان پور تعداد کتابخانه ها را در سطح شهرستان ناکافی دانست و گفت:توجه به ساخت  کتابخانه  توجه ویژه همه دستگاه های ذیربط را می طلبد که در این بین شهرداری های شهرستان در امر احداث کتابخانه ها وترویج کتابخوانی در زندگی روزمره واجتماعی شهروندان  سهم خوبی دارند ولی برای رسیدن حد مطلوب باید یک بسیج علمی وفرهنگی شکل بگیرد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1390/05/19ساعت 13:0 توسط دوستداران رباط کریم |

سيد حامد صلحي پور از معلولين ضايعه نخاعي در مسابقات بين المللي وزنه برداري كه براي كسب سهميه ورود به پار المپيك 2012 در كشور اردن برگزار مي شد موفق شد با بالاي سر بردن وزنه 218 كيلوگرمي  2و کسب  مدال مدال طلا در رده هاي سني جوانان و بزرگسالان در وزن 218 كيلو گرم ، سهميه ورود به پارالمپيك سال 2012 را برای جمهوری اسلامی ایران کسب نماید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1390/05/18ساعت 17:32 توسط دوستداران رباط کریم |


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1390/05/18ساعت 17:17 توسط دوستداران رباط کریم |

دومین دوره مسابقه رالی قهرمانی کشور 6 و 7 مردادماه در شهر پرند (پیست سرزمین ایرانیان)برگزار  گردید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه 1390/05/13ساعت 12:30 توسط دوستداران رباط کریم |

تذکر نماینده مردم رباط‌کریم به وزیر جهاد و کشاورزی درخصوص علت تسامح در عدم افزایش سند چهارصد هکتار در اراضی سفیدار رباط کریم و به وزیر رفاه و رئیس‌جمهور درخصوص تساهل در ساخت کلینیک تامین اجتماعی شهرستان ‌رباط کریم تذکر داد.

اخبار مرتبط:

ساخت پلی کلینک تامین اجتماعی و بیمارستان آن در هاله ای از ابهام !


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1390/05/12ساعت 16:43 توسط دوستداران رباط کریم |

مدير عامل شهر جديد پرند با اعلام اينكه در شهريور ماه قرار است 20 هزار واحد مسكوني افتتاح شود، گفت: به دليل خلف وعده ها از سوي شركت "مپسا " ديگر هيچ پروژه صنعتي سازي مسكن در پرند به اين شركت داده نخواهد شد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1390/05/12ساعت 16:39 توسط دوستداران رباط کریم |

معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر:پس از اينكه فراخوان واگذاري 20 هزار مسكن ساخته شده توسط تركيه را داديم تاكنون فقط سه هزار نفر مردم عادي درخواست تقاضاي ثبت‌نام كرده‌اند.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1390/05/12ساعت 16:38 توسط دوستداران رباط کریم |

پس از افزایش کرایه تاکسی هادر دیماه سال گذشته مجددا کرایه تاکسی رباط کریم - آزادی از ۱۷۰۰ تومان به ۲۰۰۰ تومان افزایش یافته است و با توجه به پیگیری بعمل آمده این افزایش قیمت مبنای قانونی ندارد و لازم است بازرسی فرمانداری و تاکسیرانی رباط کریم در این خصوص نظارت کافی را داشته باشد.

مطالب مرتبط:

افزایش کرایه تاکسی در رباط کریم! آیا این افزایش قیمت افزایش کیفیت ارائه خدمات را در پی خواهد داشت؟

نماینده رباط کریم :افزايش غيرقانوني کرايه تاکسي ها، پيگرد قانوني مي شود

+ نوشته شده در سه شنبه 1390/05/11ساعت 15:11 توسط دوستداران رباط کریم |

معاون عمراني استاندار تهران تاکيدکرد: با آب‌رساني به شهر جديد پرند مي‌توانيم بخش زيادي از جمعيت شهر تهران را به اين شهر منتقل و سياست‌هاي کلي دولت در تمرکززدايي را اجرا کنيم.

با انجام اين طرح بخشي از رينگ تعريف شده از اطراف شهر جديد پرند مي‌گذرد و بنابراين اهالي اين منطقه پس از انجام طرح از آب آشاميدني با کيفيت مطلوبي برخوردار خواهند شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1390/05/11ساعت 15:0 توسط دوستداران رباط کریم |

همزمان با افتتاح سینما  "فرهنگ رباط" ،راه اندازی اولین آرامستان و نیز کلنگ احداث کمربندی جنوب رباط کریم به طول 9 کیلومتر  به زمین زده شد.  

شهردار رباط کریم با اشاره به نرخ رشد جمعیت در شهرستان رباط کریم و شهر جدید پرند نیز بیان کرد: با توجه به اجرای طرح مسکن مهر در این شهرستان و همچنین سرازیر شدن جمعیت جوان به شهر جدید پرند احداث مراکز فرهنگی متعدد نیاز اصلی این شهرستان است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 1390/05/10ساعت 14:57 توسط دوستداران رباط کریم |

سینما 'فرهنگ رباط'، نخستین سینمای شهرستان رباط کریم با حضور 'جواد شمقدری' معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روزیکشنبه در پارک معلم این شهرستان به بهره برداری رسید.

این سینما با ظرفیت 610 صندلی، در مساحتی بالغ بر دوهزار و 125 متر مربع ساخته شده که علاوه بر سالن سینمایی دارای لابی، مرکز اداری، رستوران، آشپزخانه و مراکز تاسیساتی است.
برای ساخت سینما فرهنگ رباط در مجموع بالغ بر 29 میلیارد و 900 میلیون ریال ازسوی شهرداری رباط کریم هزینه شده است.

معاونت امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  اقدام شورای اسلامی و شهرداری رباط کریم را یک الگوی مناسب برای دیگر شهرداران کشورمان توصیف کرد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/09ساعت 14:43 توسط دوستداران رباط کریم |

مدير عامل شركت آب منطقه‌اي تهران گفت: مطالعات انتقال آب از تنكابن به قزوين،كرج و شهر جديد پرند و هشتگرد بزودي نهايي مي شود.

با توجه به حجم بالاي ساخت مسكن مهر در استان هاي البرز و تهران و به خصوص پرند اجراي اين سامانه از ضروريات است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/09ساعت 14:39 توسط دوستداران رباط کریم |

بخش عمده‌ای از ساکنان شهرهای اطراف تهران در پایتخت شاغلند اما به‌دلیل بالابودن هزینه زندگی و اقامت در این شهر ترجیح می‌دهند در شهرهای اطراف زندگی کنند و هر روز صبح تنها برای کسب درآمد به تهران بیایند و شب‌هنگام نیز به خانه‌هایشان در شهرهای اطراف تهران برگردند. در این‌گذار آنچه دارای اهمیت است، نداشتن هویت مستقل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و اقلیمی این شهرهاست. در واقع «تهران‌شدگی» پدیده‌ای است که به بسیاری از این شهرها سرایت کرده و این شهرها نیز بی‌توجه به هویت مستقل خود تنها محلی برای استراحت و خواب شامگاهی ساکنانشان هستند و هر روز بیشتر از گذشته رشد می‌کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/09ساعت 14:36 توسط دوستداران رباط کریم |

شهرستان رباط كريم يكي از چند شهرستان صنعتي استان تهران است كه به دليل موقعيت جغرافيايي و اقليمي از جمله همجواري با پايتخت و قرار گرفتن در حوزه فرودگاه بين‌المللي امام خميني (ره) و نزديكي با راه‌هاي مواصلاتي از سوي صاحبان صنايع و توليدكنندگان استان به عنوان منطقه‌اي بكر براي فعاليت‌هاي توليدي وصنعتي شناخته شده است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1390/05/09ساعت 14:33 توسط دوستداران رباط کریم |

مقرر شده بود که شهر پرند 700هزار نفر، هشتگرد 600 هزار نفر و پردیس 400 نفر هزار از جمعیت تهران را جذب کنند.

قرار است طی دو، سه سال آینده امکانات جابه‌جایی جمعیت از طریق مترو به شهرهای اقماری یا همان شهرهای جدید اطراف تهران فراهم شود. در کنار خطوط مترو قرار است به‌زودی برخی از ادارات مهم و همچنین دانشگاه‌ها نیز به سمت این شهرها منتقل شوند و این خود می‌تواند دلیلی قانع‌کننده‌ برای مردم، به سکونت در این شهرها باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1390/05/08ساعت 15:24 توسط دوستداران رباط کریم |

سرپرست فرمانداری شهرستان رباط کـــریم از گشایش جاده وهن‌آباد به اتوبان قم تا پایان شهریورماه سال‌جاری خبر داد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه 1390/05/06ساعت 12:4 توسط دوستداران رباط کریم |

مطالب قدیمی‌تر
 
< style="overflow:hidden;border:none" allowtransparency="true" width="475" height="205" src="http://www.weather-forecast.com/locations/Robat-Karim/forecasts/latest/threedayfree" scrolling="no" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0">

Weather ForecastView Detailed 9 Day Weather Forecasts for Robat Karim, webcams, weather maps & more at Weather-Forecast.com