همجواري شهرستان هاي رباط‌كريم، اسلامشهر و بهارستان با شهرستان زرنديه از توابع استان مركزي موجب شده بود شهرستان‌هاي جنوب غرب استان تهران مكان مشتركي را براي دفن زباله در زرنديه انتخاب كنند كه اين امر با گذشت زمان موجب بروز اختلاف‌هايي بين مسئولان اين شهرستان‌ها با مسئولان استان مركزي شد و نهايتاً در سال جاري با پيگيري مسئولان شهرستان زرنديه شهرستان‌هاي جنوب غرب استان تهران از دفن زباله در اين منطقه منع شدند.

تعيين مكاني واحد براي دفن زباله در شهرستان‌هاي جنوب غرب تهران با رعايت مسائل زيست‌محيطي موضوع مهمي است كه توجه مسئولان استان و نظرات اداره محيط زيست استان تهران را مي‌طلبد، امر مهمي كه تاكنون مغفول مانده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1391/02/26ساعت 17:10 توسط دوستداران رباط کریم |

معاون عمرانی استاندار تهران از آغاز احداث 30 هزار مسکن مهر نیمه ویلایی در شهر جدید پرند خبرداد و اظهار کرد: این واحدها در مجاورت شهر جدید پرند به صورت نیمه ویلایی و در زمین‌های بالای 300 متر احداث می‌شود که امکانات آن متفاوت از مسکن مهر است و از شرایط و رفاه مناسبی برخوردار است.

 وی افزود: این واحدها در 3 تا 5 طبقه احداث می‌شوند و از امکاناتی چون پارکینگ و آسانسور برخوردارند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1391/02/26ساعت 17:2 توسط دوستداران رباط کریم |


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1391/02/26ساعت 17:1 توسط دوستداران رباط کریم |

فرماندار رباط کریم: یکی از مشکلات سال قبل کشاورزان رباط کریم را کمبود آب به علت برداشتهای غیر مجاز از کانال محمدیه دانست و گفت :در حالی که هدف اصلی از احداث کانال محمدیه، انتقال آب به اراضی کشاورزی رباط کریم بود ،اما امروز کمترین سهم ازاین آب متعلق به رباط کریم است .

سلیمان پور با بیان اینکه این شهرستان 6800هکتار زمین قابل کشت دارد، اظهار داشت : به برکت کانال آب محمدیه تاکنون 1400هکتار از این اراضی به زیر کشت رفته و امسال تلاش خواهیم کرد به این مقدار افزوده شود .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1391/02/20ساعت 17:27 توسط دوستداران رباط کریم |

معاون وزیر راه و شهرسازی : اگر در منطقه هایی شورای عالی شهرسازی و معماری تشخیص دهد جمعیت پذیری بالایی دارد طرح های جامع شهری 10 ساله را در نظر می گیرد که با توجه به رشد جمعیت بازنگری اطلاعات زودتر اتفاق بیافتد؛ مانند شهریار، قدس، رباط کریم و اسلامشهر که متوسط رشد جمعیت در این مناطق به 13 درصد رسیده است درحالیکه متوسط نرخ رشد جمعیت در کشور 1.3 درصد است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1391/02/20ساعت 17:25 توسط دوستداران رباط کریم |

این جلسه به ریاست مهندس ترکی معاون برنامه ریزی استانداری تهران و با حضور مدیران کل و روسای سازمانها و مدیران بانکی استان تهران برگزار شد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1391/02/20ساعت 17:24 توسط دوستداران رباط کریم |

قابل توجه مسئولین رباط کریم و بهارستان

متروی تهران به دماوند می‌رسد

این پروژه خدماتی از سه سال گذشته به همت نماینده مردم شهرستان‏های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی به صورت مستمر مورد پیگیری قرار گرفته است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1391/02/20ساعت 17:21 توسط دوستداران رباط کریم |

 
با اعتباری معادل 12 میلیارد ریال ساخت ایستگاه پمپاژ بین راهی شترخوار شهرستان رباط کریم رو به اتمام می باشد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1391/02/20ساعت 17:20 توسط دوستداران رباط کریم |

کمربندی جنوبی شهر رباط کریم که اجرای آن از نیمه دوم سال 1390 شروع گردیده است به طول تقریبی 9 کیلومتر بوده که تا کنون این پروژه بزرگ 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1391/02/17ساعت 8:38 توسط دوستداران رباط کریم |

در آغاز مرحله برگشت سوپر ليگ بوكس تيم اتحاد سيستان و بلوچستان ميزبان پيوند ساپكو رباط كريم بود كه در پايان با حساب چهار بر شش بازي را واگذار كرد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1391/02/17ساعت 8:33 توسط دوستداران رباط کریم |

 این مجموعه درمساحتی حدود 93 هكتار با چندین دریاچه مصنوعی در 3 هكتار و دارای 18 حفره استاندارد برای مسابقات بین المللی و 9 حفره تمرینی احداث شده است.

منطقه نمونه گردشگری سرزمین ایرانیان در 7 كیلومتری فرودگاه امام خمینی(ره) جنب شهر پرند و رباط کریم قرار دارد.

 

 بازدید وزیر ورزش و جوانان از امکانات ورزشی شهر جدید پرند و مجموعه ورزشی سرزمین ایرانیان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1391/02/13ساعت 17:40 توسط دوستداران رباط کریم |

 كل  پروژه مترو پرند به طول 5/52 كيلومتر بوده كه شامل قطعه اول حد فاصل بين حرم حضرت امام(ره) و ايستگاه شهر آفتاب واقع در محل احداث نمايشگاه بين‌المللي بطول 5/4 كيلومتر و قطعه دوم حدفاصل بين ايستگاه شهر آفتاب و فرودگاه حضرت امام(ره) بطول تقريبي 28 كيلومتر مسير و سه ايستگاه است. قطعه آخر آن از فرودگاه حضرت امام(ره) تا شهر پرند بطول 20 كيلومتر مسير و 3 ايستگاه مي‌باشد.

 مسیر فرودگاه حضرت امام(ره) تا شهر پرند با برآورد اولیه 187 میلیارد ریال در دستور کار شرکت عمران قرار گرفته است و درحال حاضر توسط سه شرکت پیمانکاری بزرگ با پیشرفت 45 درصد در حال اجرا می باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1391/02/13ساعت 14:43 توسط دوستداران رباط کریم |

بزرگترین پارک جنگلی در شرف احداث جنوب غرب استان تهران به مساحت تقریبی 70 هکتار تحت عنوان "پارک صنعت ومحیط زیست "واقع در منطقه ریه احداث خواهد گردید
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1391/02/13ساعت 14:37 توسط دوستداران رباط کریم |

عملیات اجرایی بزرگترین مجموعه گلف خاورمیانه در "سرزمین ایرانیان" روز چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور عباسی وزیر ورزش و جوانان آغاز می شود.

 اين مجموعه در دو فاز به بهره‌برداري مي‌رسد، در بخش نخست مجموعه استعداديابي و آكادمي و در بخش دوم حوزه بين‌المللي طي دو سال به بهره‌برداري مي‌رسد. اين مجموعه با 27 حفره و 36 هكتار و 9 ميدان يكي از كامل‌ترين زمين‌هاي گلف در خاورميانه خواهد بود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1391/02/12ساعت 14:12 توسط دوستداران رباط کریم |

معاون عمرانی استانداری تهران از آغاز عملیات اجرایی مترو شهرستان ورامین در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1391/02/12ساعت 14:10 توسط دوستداران رباط کریم |

با ساخت اين كمربندي و پايان آن بزودي حجم ترافيك و بار سنگيني كه از محور قديم جاده ساوه به اين شهر كشيده مي‌شد وخطرات جاني آن از بين خواهد رفت.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1391/02/12ساعت 8:36 توسط دوستداران رباط کریم |

در جلسه ای با حضور مهندس محمودی معاون امور عمرانی استانداری تهران ،سلیمان پور فرماندار شهرستان رباط کریم ، فرمانداران شهرستانهای  اسلامشهر و بهارستان و جمعی از مدیران کل استانی و مسئولان شهرستانی در فرمانداری رباط کریم  ، مسائل و مشکلات کانال آب محمدیه بررسی و تدابیر و تمهیدات لازم برای تامین آب مورد نیاز کشاورزان منطقه اتخاذ گردید .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 1391/02/11ساعت 8:29 توسط دوستداران رباط کریم |

در این مراسم دانش آموزان به همراه والدین خود با بهره گیری و استفاده از تجهیزات لازم شامل دستکش ، ماسک و کیسه های نایلونی اقدام به جمع آوری زباله و پاکسازی کلیه معابر ، خیابان ها و اراضی اطراف و دامنه های کوه پرند اقدام نموده اند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 1391/02/11ساعت 8:28 توسط دوستداران رباط کریم |

بی شک در کنار جاذبه‌های طبیعی، آثار و بناهای تاریخی یکی از پراهمیت‌ترین عامل جذب گردشگر و رونق گردشگری شهرها به شمار می‌رود. بنابراین توجه به بناهای تاریخی و معرفی آن به گردشگران داخلی و خارجی نقشی برجسته دارد. شهرستان رباط کریم یکی از این شهرهاست که در کنار جاذبه های طبیعی آثار تاریخی متعددی را در خود جای داده است و از آنجا که یکی از دروازه‌های ارتباطی استان تهران به سایر استان‌ها محسوب می‌شود روزانه مسافران زیادی از این شهرستان عبور می کنند؛ از این رو با معرفی درست این شهرستان و جاذبه های تاریخی و طبیعی آن می‌توان به رونق گردشگردی کمک شایانی کرد.اما متاسفانه از ظرفیت‌های شهرستان رباط کریم هیچگونه استفاده‌ای نمی شود.


قلعه سنگی که به اشتباه به آن کاروانسرا سنگی هم می‌گویند طبق کاوش های ابتدایی به دوره سلجوقیان نسبت داده می‌شد اما بعدها مشخص شد که کوشک میانی مربوط به دوره ساسانیان و بقیه بنا متعلق به زمان آل بویه است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1391/02/10ساعت 8:19 توسط دوستداران رباط کریم |

 
< style="overflow:hidden;border:none" allowtransparency="true" width="475" height="205" src="http://www.weather-forecast.com/locations/Robat-Karim/forecasts/latest/threedayfree" scrolling="no" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0">

Weather ForecastView Detailed 9 Day Weather Forecasts for Robat Karim, webcams, weather maps & more at Weather-Forecast.com